Šiauliečių miškininkų pradėta iniciatyva išaugo: 11 kartą Lietuvoje dalinamos eglių šakos

 

Simona Urbietytė

 Šiemet jau 11-tą kartą Lietuvos miškininkai surengė akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Kažin, ar kieno nors atmintyje išliko, kad pirmieji Lietuvoje kalėdinę eglių šakų dalinimo akciją pradėjo Šiaulių miškų urėdijos miškininkai. Ši idėja buvo puiki, todėl prie jos prisijungė visos Lietuvos urėdijos.

Šiemet šiauliečių, norinčių dovanų eglės šakų, Šiaulių miškų urėdijos darbuotojai gruodžio 20-ąją laukė įprastoje  vietoje – centrinėje miesto aikštėje, prie Šiaulių valstybinės kolegijos.

Kaip ir kasmet, miškininkai nudžiugino daugelį žmonių, suteikdami galimybę nemokamai parsinešti šv. Kalėdoms eglės šakelę ir ja pasipuošti savo namus.

 

Pagal senas tradicijas lietuviai kalėdinę eglutę ar eglių šakas puošia Kūčių dieną prieš vakarienę. Todėl akcija „Parsinešk Kalėdas į namus!“ yra ypatinga, nes eglių šakos dalinamos nemokamai, vadinasi, visiems suteikiama galimybė namuose susikurti sau švenčių jaukumą.

Ši akcija yra ir svarbus gamtos tausojimo pavyzdys – žmonės raginami namuose vietoj nukirsto medelio puošti eglės šakas.
„Šios akcijos tikslas yra atkreipti žmonių dėmesį į gamtosaugines idėjas bei skatinti tausoti ir vertinti gamtą – juk nenukirsta eglutė per kelis dešimtmečius išaugs į brandų medį. Taip tausojame ir auginame eglynus. Mūsų rengiamos akcijos išsaugoja miškuose tūkstančius eglučių, kurios kada nors taps tankiu, žvėrių ir žmonių mėgiamu eglynu. Labai didžiuojuosi, kad būtent mes, Šiaulių miškininkai, kažkada pirmieji surengėme žmonėms, o kartu ir sau tokią gražią šventę – dovanoti“, – sako Šiaulių miškų urėdijos miškų urėdas Stasys Pališkis, miško tarnystei atidavęs daugiau negu keturis dešimtmečius.

Akcija kasmet populiarėja ir eglių šakos tiesiog išgraibstomos. Šiemet šiauliečiai, lyginat su kitais metais, buvo santūresni, nebebuvo įprastos grūsties, žmonės, pasiėmę eglės šaką, turėjo laiko ir pabendrauti, padiskutuoti apie miškus, padėkoti. Gauti dovanų eglės šaką šiemet panoro ir nemažai jaunų žmonių. Jie sakė, kad yra malonu susitikti tikrus miškininkus, būtent iš jų rankų gauta eglės šaka bus ypatinga kalėdinėms šventėms. „Smagu buvo dalyvauti tokioje akcijoje, tas žmonių šurmulys miesto centre nuteikia šventiškai. Miškininkai mums atveža mišką į miestą, o kartu, dalindami atrinktas nukirstas šakas, saugo mišką. Tai labai svarbu. Mes pasiimti eglės šakos atėjome kartu su dukra, kad ji matytų tokius gražius pavyzdžius“, – sakė šiaulietis Algirdas.

Anot Generalinės miškų urėdijos, akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ – vienas gražiausių ir labiausiai pavykusių miškininkų ir bendruomenės renginių, neturinti jokio komercinio prieskonio. Akcija ypač džiaugiasi senjorai ir mažiau uždirbantys žmonės. Parnešę namo miškininkų dovanotą žaliaskarės šaką, sutaupytus pinigėlius jie gali išleisti artimųjų dovanėlėms ar šventinėms vaišėms.

„Suteikiame daug džiaugsmo žmonėms, ir mes patys džiaugiamės, kad galime padėti tiems, kuriems ta pagalba labai reikalinga,  kad padedame šiauliečių namuose sukurti kalėdinę nuotaiką,“– sako S. Pališkis.